Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jak założyć bloga?
Jeżeli posiadasz konto w systemie Ads4books, bloga można założyć logując się na swoje konto w Ads4books, a następnie klikając w button „Załóż bloga w Blogbooks.pl”. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta w Ads4books, może zarejestrować się tutaj tworząc jednocześnie swojego bloga.
Na czym mogę zarabiać?
Twój blog zostanie połączony z Twoim kontem w serwisie Ads4books. Dzięki temu, w prosty sposób, będziesz mógł dołączać do swoich wpisów widget BuyBox czyli miniporównywarkę cen książek. Od każdego zrealizowanego zamówienia, jakie zostanie złożone za pośrednictwem miniporównywarki umieszczonej na Twoim blogu będziesz otrzymywać prowizję. Dodatkowo, w swoim panelu Ads4books będziesz mógł generować linki tekstowe do poszczególnych produktów w księgarniach partnerskich i umieszczać je na swoim blogu lub np. na swoim profilu na Facebooku. Od tych zamówień generowanych za pomocą tych linków, również otrzymasz prowizje.
Czy muszę posiadać konto w serwisie Ads4books, żeby utworzyć bloga?
Tak, trzeba posiadać kont Ads4books, żeby utworzyć bloga. Jeżeli jeszcze nie posiadasz takiego konto, możesz je założyć tutaj razem z tworzeniem swojego bloga.
Konto Ads4books jest konieczne do poprawnego wyświetlania miniporównywarki cen książek BuyBox oraz naliczania i wypłacania Twoich zarobków.
Jak dodać miniporównywarkę BuyBox do wpisu?
Aby dodać do wpisu miniporównywarkęcen BuyBox, należy w sekcji BUY.BOX (pod polem do edycji wpisu lub strony) zaznaczyć opcję „Wstaw BuyBox do wpisu”. Następnie należy podać numer lub numery ISBN książki oraz tytuł. Po opublikowaniu wpisu lub strony BuyBox zostanie automatycznie dodany.
Ważne! Po utworzeniu bloga i przed dodaniem pierwszego wpisu należy przejść do panelu Ads4books, a następnie w zakładce „Programy” wybrać księgarnie, które chce się promować na swojej stronie i zgłosić swój udział. Po zaakceptowaniu zgłoszenia przez księgarnie w zakładce „BuyBox” należy zaznaczyć, które księgarnie mają się wyświetlać w miniporównywarce.
Dlaczego BuyBox nie wyświetla się pod moimi wpisami?
Po utworzeniu bloga i przed dodaniem pierwszego wpisu należy przejść do panelu Ads4books, a następnie w zakładce „Programy” wybrać księgarnie, które chce się promować na swojej stronie i zgłosić swój udział. Po zaakceptowaniu zgłoszenia przez księgarnie w zakładce „BuyBox” należy zaznaczyć, które księgarnie mają się wyświetlać w miniporównywarce.

Jeżeli już to zrobiłeś, a na Twojej tronie nadal nie wyświetla się BuyBox, sprawdź czy pod wpisami w sekcji BUY.BOX zaznaczona jest opcja „Wstaw BuyBox do wpisu”.

Jeżeli nie znalazłeś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie, napisz do nas.